09304065456

فقط پیامک ارسال کنید.

فراخوان اعطای بیست و چهارمین جایزه ترویج علم منتشر شد

انجمن ترویج علم ایران بیست و چهارمین جایزه ترویج علم را در آبان ماه 1402 برگزار میکند. داوطلبان علاقمند برای ارسال مدارک خود تا 10 مهرماه فرصت دارند.

ترویج علم به مفهوم تلاش برای بازتاب اندیشه های علمی به روشی است که تمام افراد بتوانند مفاهیم اساسی یک علم را درک کنند، به عبارت دیگر هر فعالیتی که برای همگانی کردن علم، گسترش تفکر و طرز فکر علمی و علاقمند کردن مردم یا گروه هایی از آنها به علم و فعالیت های علمی صورت می گیرد ترویج علم محسوب می شود. می توان اینگونه بیان داشت که ترویج علم، سازگار کردن و تعدیل اندیشه ها و یافته های پیچیده علمی است تا مخاطبان غیرمتخصص یا عامه بتوانند آن را دریابند.

کمیته جایزه ترویج علم ایران به منظور قدردانی از کوشش‌های مروجین علم و تشویق عموم به فعالیت و زمینه‌سازی برای ارتقای بینش و تفکر علمی در جامعه، از سال ۱۳۷۷(اولین دوره)، هرساله مراسم جایزه ترویج علم را در آبان ماه همزمان با روزجهانی علم در خدمت صلح و توسعه و هفته ترویج علم ایران برگزار و از افراد یا سازمان‌هایی که بهترین و مؤثرترین فعالیت‌ها را برای همگانی‌ کردن علم، گسترش اندیشه و فرهنگ علمی در ایران و کاربرد علم در هریک از سطوح زندگی اجتماعی انجام داده‌اند، تقدیر می‌کند.

داشتن انگیزه، همت، اصالت،گستردگی و سابقه فعالیت، برنامه‌ریزی موثر، تنوع دستاورد، روحیه کارگروهی و زمینه‌سازی برای فعالیت‌های علمی جوانان و نوجوانان از جمله معیارهای انتخاب برگزیدگان نهایی است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها
جدیدترین رویدادها

جایزه انجمن ترویج علم ایران

حمایت مالی از انجمن ترویج علم

علمی شو، نشست و گردهمایی های ترویج علم

عضویت در انجمن ترویج علم ایران

تهران، خیابان سمیه، ساختمان 108، واحد 10