گزارش سخنرانی آقای ریچارد استون با موضوع “علم در علم”

علم در علم

سخنران: ریچارد استون

چهارشنبه ۱۳۹۴/۵/۷

مرکز همایش­ های بین­ المللی کتابخانه ملی

 

ریچارد استون مدیر بخش بین­ الملل و و­یراستار مجله ساینس به منظور برگزاری کارگاه ژورنالیسم علمی و بازدید از مراکز علمی و پژوهشی به ایران سفر کردند. علاوه بر این موارد،   در روز چهارشنبه‌۱۳۹۴/۵/۷سخنرانی با عنوان “علم در علم” در محل کتابخانه ملی ایراد کرد که با استقبال علاقمندان مواجه شد.

مراسم سخنرانی دکتر استون با موضوع “علم در علم” روز چهارشنبه در سالن قلم مرکز همایش­ های بین­ المللی کتابخانه ملی برگزار شد. ایشان در این مراسم با اشاره به سوابق درخشان علم در شرق به دستاوردهای علمی ابوریحان بیرونی دانشمند بزرگ ایرانی در علم نجوم اشاره کرد.دبیر بخش بین­الملل مجله ساینس در ادامه، ضمن بیان چگونگی شکل­ گیری مجله ساینس، درباره بازتاب اکتشافات مهم بشر طی دوره­ های مختلف در این مجله صحبت کرد.

ایشان همچنین ویژگی­ های اخبار علمی را نام برد و درباره هر یک مثال و توضیحاتی ارائه داد.دکتر استون در پایان با اشاره به نقش دیپلماسی علمی در توسعه روابط بین کشورها، اظهارامیدواری کرد که در دوران پس از تحریم و اجرای توافق، روابط علمی ایران و آمریکا بیش از پیش افزایش یابد.

در ابتدای این مراسم، آیت­ الله دکتر محقق داماد عضو فرهنگستان علوم، دکتر شاپور اعتماد عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و دکتر اکرم قدیمی رئیس انجمن ترویج علم به سخنرانی پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.